Wrzucałam Wam zdjęcia mojego bullet journal'u, zrobiłam recenzję notatnika do bullet journal'u ale czy powiedziałam Wam co to dokładnie jest i jak go prowadzić? Nie, także w nowej serii pokażę Wam Jak zacząć swój bullet journal
Z bullet journal'em zetknęłam się we wrześniu ubiegłego roku, kiedy zobaczyłam na YouTube filmik, w którym właśnie dziewczyna użyła terminu Bullet Journal. Trafiłam na Google, a stamtąd na stronę pomysłodawcy systemu, designera z Brooklynu, Rydera Carrolla.
To tyle tytułem wstępu. Ta seria będzie pomagać Wam w prowadzeniu Waszego bullet journal'u. Pokażę od podstaw, jak ja to robię, więc będziecie mogli czerpać inspirację, lub się wzorować :) Chcę pokazać, że nie trzeba zbyt wiele, wystarczy tylko wyobraźnia.
Co będzie potrzebne?
Tak na prawdę to zeszyt i długopis. Tyle wystarczy.
Ja zaczynałam w zwykłym zeszycie w kratkę, nie kupujcie od razu drogich zeszytów w kropki, lub inne, skoro ten system może się u Was nie sprawdzić.
Okej, mówię, że wystarczy tylko długopis i notes, a wstawiam kolorowe zeszyty pełne naklejek, kolorów, washi tape (taśmy kolorowe). Bujo jest tak indywidualny, że możecie przyozdabiać go kolorami, ale możecie także mieć minimalistyczny, zrobiony jedynie długopisem. Zrobiłam przykładową stronę z takiego minimalistycznego.
Okej, macie długopis i zeszyt, co dalej?
W takim typowym bullet journal'u zaczyna się od indexu. Po co? Żeby łatwiej było odnaleźć daną kolekcje, kalendarz lub inne rzeczy zamieszczone w notesie. Przyznam się, że jak na razie to się u mnie nie sprawdza, więc ja go nie używam. Jak zrobić index? Musisz ponumerować strony w swoim zeszycie. Potem robisz coś w tym stylu (zdjęcie nie moje, znalazłam)
Następnie tak zwany "journal key", czyli po prostu klucz. Ja wybrałam sobie taki
Co jeszcze umieszczam na początku? Kalendarz roczny, możesz zrobić samemu, wydrukować, przykleić. Ja wybrałam na niego takie miejsce, abym nie musiała ciągle przekładać stron, tylko mieć go na wierzchu.
Co powinno się znaleźć w bujo?
W całym systemie bullet journal'u znajdują się 2 rodzaje wpisów, cykliczne oraz jednorazowe
Cykliczne, czyli powtarzające to rozkład miesięczny, tygodniówki, dniówki, trackery- ale o tym wszystkim będę mówić w późniejszych postach.
Jednorazowe to np. kalendarz, index, kolekcje.
Tym postem chciałam tylko zrobić mały wstęp. Mam nadzieję, że będziecie chętni na założenie swojego bullet journal'u, a jeśli nie to może będziecie ciekawi, jak prowadzę swój :)
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za coraz większą ilość komentarzy ♥
Bardzo dobry post :) Miałam nie raz pierwsze próby zajęcia i kończyły się fiaskiem - po prostu próba rozplanowania i ozdobienia = tragedia, chociaż sporo rysuje to nie mam koncepcji na takie cuda :)
OdpowiedzUsuńDziekuję ♥ Trochę spokoju i wszystko się uda! Bujo nie musi być ozdobiony, możesz mieć śliczny i minimalistyczny :3
UsuńWow , twój wygląda cudnie, mój jest mniej szczegółowy <3 Zapraszam Wiktoriaz1
OdpowiedzUsuńDziękuję ♥ Ważne, że Ty się w nim odnajdujesz :3
UsuńBardzo ciekawy wpis, zachęciłaś mnie do założenia bujo ! :)
OdpowiedzUsuńzapraszam do mnie
http://fabrykaurody15.blogspot.com/
Super, cieszę się bardzo ♥
UsuńSuper, dzięki za wskazówki - dzisiaj zaczynam w zeszycie w kropki, kupiłam z tej samej firmy co Twój tylko że w piórka :D
OdpowiedzUsuńTeż się nad nim zastanawiałam, wszystkie były takie śliczne ♥
UsuńPost bardzo przydatny. Znając życie jeśli ja zacznę prowadzić Bujo to skończy się na stronie tytułowej :)
OdpowiedzUsuńNie poddawaj się! Pewnie zrobiłabyś super, a może system by się przyjął i regularnie byś go prowadziła ^^
UsuńSuper post;* Naprawdę zachęciłaś mnie do rozpoczęcia własnego BuJo;* Pozdrawiam cieplutko;*
OdpowiedzUsuń(Dawno tego nie pisałam) ~Sandy
Dziekuję ♥ No mam nadzieję, że rozpoczniesz i pochwalisz się na swoim blogu!
UsuńOczywiście;*
UsuńNie mam pojęcia, czym jest bujo, ale... skoro masz w planie nauczyć czytelników jak go prowadzić to z chęcią także się nauczę.
OdpowiedzUsuńŚwietny pomysł podoba mi się to. Może i ja spróbuję :)
OdpowiedzUsuńwww.kasinyswiat.blogspot.com